II targi sportu w Elblągu czyli…reklamujemy się

29 września w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu nasz klub „wystawiał się na targach”. Nasz biały Optimist ozdobiony kodem flagowym MKS rzucał się w oczy już od wejścia. Nasze stoisko odwiedziło sporo osób. Gościem specjalnym był pan burmistrz Tolkmicka Andrzej Lemanowicz z rodziną. Rozdaliśmy sporo ulotek i folderów, przeprowadziliśmy kilka interesujących rozmów z potencjalnymi sponsorami.

Stoisko UKS „Tolkmicko” odwiedził Jacek Wszoła – polski lekkoatleta, dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich – w pierwszym swoim starcie w Montrealu (1976) zdobył złoty, a cztery lata później w Moskwie srebrny medal. W obu występach poprawiał rekord igrzysk olimpijskich. Halowy mistrz Europy oraz złoty medalista uniwersjady.

od instr. Andrzeja Łąckiego
poniżej pismo UKS TOLKMICKO do UM Elbląg, Departament Sportu wraz z odpowiedzią:
Do Departamentu Sportu UM Elbląg
Dyrektor Departamentu – Dorota Pawłow
    UKS ” Tolkmicko” jako jedyny zaproponował rodzicom, na II Targach ELBLĄG SPORT EXPO, aby ich pociechy dorastały pod żaglami. Piękny jacht klasy Optimist ” żeglował” tym razem po parkiecie elbląskiego CSB. Dokąd pożeglują nasze dzieci? W dorosłe szczęśliwe życie. Ale już dzisiaj wiemy, że nie ku patologii, marazmowi i zagubieniu! To dobra inwestycja. Wzorcami: Arend Dickmann, Mariusz Zaruski, Leonid Teliga, Krzysztof Baranowski, Mateusz Kusznierewicz i wielu innych wspaniałych polskich żeglarzy.

    W Elblągu jest obecnie wspaniała baza żeglarska, przy Radomskiej (EJK) i Portowej (HOW Bryza), obecnie dzieci i młodzieży tam nie ma. Wychowałem  się w tych klubach. Ufam, że ponownie latorośl znajdzie swoje miejsce pod żaglami dzięki m.in. takim zadaniom jak II TARGI ELBLĄG SPORT EXPO i działaniom Pani Departamentu.

Dziękujemy pracownikom Departamentu za dobry pomysł, realizację i dobrą organizację Targów.


Pozdrawiam.
ahoj
Andrzej K. Łącki
Kpt.jacht. kpt.mot. trener, instr. sport. ratownik.

Odpowiedź Departamentu Sportu UM Elbląg na e-mail:

 
    Dziękując za uznanie!, również gratulujemy pomysłu wystawienniczego i prezentacji oraz życzymy pomyślnych wiatrów. Jesteśmy przekonani, że praca, talent i kreatywność sprawi, że na naszych okolicznych akwenach gęsto pojawią się piękne białe żagle.

Ze sportowym pozdrowieniem
Dyrektor Departamentu Sportu
Dorota Pawłow  wraz z Załogą

AHOJ !

Share Button