Regaty o Puchar Trezch Marszałków – podsumowanie

Pierwsze regaty klasy Optimist organizowane przez UKS TOLKMICKO za nami. Rozegrano 5 wyścigów w grupie starszej i 3 wyścigi w grupie młodszej. Warunki do ścigania były bardzo wymagające: duży zafalowany akwen i wiatr wiejący nawet do7-8m/s. Nie było jednak żadnych wywrotek! Do tego krótka linia start-meta i trasa o długości 800 metrów sprawiała, że zawodnicy pływali w tłoku. Każdy błąd taktyczny czy techniczny sprawiał, że można było stracić sporo pozycji.
Rosjanie nie zawiedli – przyjechali czołowi zawodnicy z Obwodu Kaliningradzkiego i zajęli wysokie pozycje. Ze strony UKS TOLKMICKO dla wszystkich żeglarzy były to pierwsze regaty. Na szczególne wyróżnienie zasługują Karolina Depka i Sylwek Sosnowski, którzy startując w takiej trudnej stawce zajęli kolejno piąte i siódme miejsce. Agnieszka Sawczenko nieźle zaczęła, później niestety straciła swój dobry rytm a tym samym szanse na dobry wynik końcowy. W grupie młodszej na uwagę zasługuje Wiktor Kaczorowski, który po zaledwie kilku treningach w tak trudnych warunkach zajął medalowe miejsce
Ogólnie imprezę należy zaliczyć za udaną.
Dziękuję UMiG Tolkmicko za wsparcie w organizacji regat, panu Józefowi Zamojcin za osobiste zaangażowanie, Tomkowi Siekierko i Sławkowi Frajkpof, Andrzejowi Łąckiemu za pomoc na trasie regat, Lwu Aleksiejewiczowi za sprawne sędziowanie.
grupa starsza: chłopcy
1. Jurczenko Danił – Bałtijsk
2. Kowaliow Danił – Bałtijsk
3. Chodakow Władysław – Kaliningrad
grupa starsza – dziewczęta:
1. Dmitriewa Kristina – Bałtijsk
2. Depka Karolina – UKS TOLKMICKO
3. Podniebsnych Aleksandra – Bałtijsk
grupa młodsza – chłopcy
1. Koroliow Kirił – Jantarnyj
2. Szestiakow Stanisław – Bałtijsk
3. Wiktor Kaczorowski – UKS TOLKMICKO
grupa młodsza – dziewczęta
1. Tokarewa Ola
Gratulujemy!

Jerzy Sukow
pełne WYNIKI REGAT
link do artykułu w Dzienniku Elbląskim
link do artykułu na Portelu
Share Button