Sukces zawodników UKS Tolkmicko

W dniach 24-25 czerwca na jeziorze w Złotej Gorze odbyły się regaty o puchar burmistrza Kartuz. Startowało w nich około 70 zawodników, w tym 7 naszych z UKS Tolkmicko. Nasi żeglarze rywalizowali w klasach Optymist UKS i Laser 4,7. W sobotę deszczowa i wietrzna aura nie ostudziła zapału w naszych zawodnikach zmagających się tego dnia w pięciu wyścigach. Po zejściu z wody udaliśmy się wszyscy na wycieczkę do wieżycy 328,7m n.p.m. plus 35m wierzy widokowej. Było ciężko, wybraliśmy ekstremalna
ścieżkę , która była wspaniałym treningiem kondycyjnym zarówno dla zawodników jak i trenera i opiekunów. Widok z wieży był bezcenny i wynagrodził nam cały trud wycieczki. Po powrocie na przystań dzień zakończyliśmy wspólnym grillem. Następnego dnia pobudka 7,00 ćwiczenia i bieg z trenerem Arkiem, śniadanie i na wodę. pogoda trochę lepsza, a i tylko dwa wyścigi. Ostatecznie w klasie Laser 4,7 Mateusz Godlewski nie mając sobie równych nawet w środ dużo większych Omeg zajoł pierwsze miejsce, a za
nim na drogim Pawel Korsak. W klasie optymist Uks trzecie miejsce zajęła Ania Godlewska, lecz po podziale na chłopców i dziewczyny znalazła się na drogiej pozycji, a za nią na trzeciej Klaudia Jaworska. Olek Pieciukiewicz, Gosia Tyczynska i Justyna Kot znaleźli się na dalszych pozycjach za które i tak dostali pamiątkowe medale. Łącznie przywieźliśmy 2 puchary i sześc medali. Brawo zawodnicy.

Share Button